Безпечні канікули!
Діти з нетерпінням очікують канікул, планують свій відпочинок – хтось поїде подорожувати, хтось залишиться вдома, читатиме, гулятиме, спілкуватиметься з друзями, дивитиметься фільми тощо.
Вчителі турбуються про те, щоб ці дні були не тільки цікавим, але й безпечними. Це означає, що треба нагадати учням про правила безпечної поведінки під час канікул. Яких тем треба неодмінно торкнутися? Безперечно, слід поговорити про таке:
- недопущення тютюнопаління, вживання алкогольних та психотропних речовин;
- обов’язкове дотримання правил дорожнього руху;
- безпечну поведінку на воді та водних об’єктах;
- поводження з вибухонебезпечними предметами;
- безпеку в побуті: безпечне поводження з газом, вогнем, електрикою;
- поведінку у разі, якщо ти залишився сам удома або на вулиці;
- правила поведінки у громадських місцях;
- правила поводження зі свійськими та бродячими тваринами;
- дотримання режиму дня та особистої гігієни.
Лейтмотивом цього року являється тема запобігання захворювання на COVID–19.
Це лише приблизний перелік тем, але кожен класний керівник, учителі «Основ здоров’я» мають низку розробок, які можна використати при проведенні бесід з учнями.
Під час канікул діти часто залишаються без догляду дорослих, тому зростає небезпека виникнення надзвичайних подій за участю неповнолітніх.
Найчастіше нещасні випадки відбуваються через неуважність, відсутність належного досвіду або зневага до виконання норм та правил безпеки. Батьки повинні знайти декілька хвилин на розмову з дітьми про це пам’ятаючи, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неочікувана мить не стала початком великої біди, потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації.